Sumár sezóny 2016/17

Sumár sezóny 2016/17

Sezóna 2016/17 je ukončená a patrí sa zosumarizovať cestu mužov v 1. celoslovenskej florbalovej lige.

Predsezónne obdobie – chuť postúpiť

Ligovú púť 2015/16 a následné play-off sme ukončili na 3.mieste. Postup však mali istý len dva kluby nad nami. Na rad prišla diplomacia a účasť na konferencií Slovenského florbalového zväzu, kde som loboval za postup FBC Páv Piešťany do 1.ligy (2.najvyššia súťaž). Po miernych peripetiách sa administratívny postup nakoniec podarilo dotiahnuť do úspešného konca.

Ďalšou fázou bolo zabezpečiť čo najľahší priebeh sezónou pre všetky kategórie. Nastal presun mužov z Gymnázia Pierra de Coubertina do Diplomat Arény a štafetu na gymnáziu prevzali dorastenci. Dve haly, jedny mantinely. Tréningový proces florbalistov nemôže byť bez mantinelov, a tak vyskočila položka cez 4 000€. Začalo sa naháňanie finančných prostriedkov na ich kúpu. Vďaka dobrým ľudom a dvom percentám sa podarilo vyzbierať nielen na nákup mantinelov, licencie v 1.lige, ale i na nákup dresov (1 300 €), kde sme sa mohli revanšovať partnerom. Podotýkam, že prenájom haly si platíme sami hráči z členských poplatkov. Letnú prípravu sme začali v auguste už priamo v hale, pričom trénera sa nepodarilo zabezpečiť. Zodpovednosť za tréningový proces som prevzal ja a v polovici sezóny sa ochotne podujal robiť trénera Juraj Polák.

Sezónne obdobie – melanchólia verzus nová výzva

Do novej sezóny sme nastupovali odhodlaní zotrvať v 1.lige. Na poslednú chvíľu si svoj štart niektorí rozmysleli. Náš najlepší obranca a stmeľovač tímu sa vážne zranil hneď v prvom zápase. Ako bude vyzerať naše pôsobenie v druhej najvyššej lige sa napokon ukázalo hneď pri prvom dlhšom výjazde do Ružomberka. Desať hráčov v poli z toho viac ako polovica nováčikovia, ktorí nastupovali na svoj prvý zápas živote. Zo skúsených hráčov nemohol takmer nik. Krátko po začatí sezóny som pristúpil k absenciám hráčov ako k novej výzve. Riešenie bolo jediné a to dať príležitosť mladým. Vidina hrať prvú ligu motivuje, pričom ich rast skúseností i herný rozvoj sa po odohraných zápasoch zvyšoval a osobne som moc rád, že sa tejto výzvy chopili skutočne zodpovedne. Svedomito si plnili svoje povinnosti na tréningoch i zápasoch.

Posezónne obdobie – nová vízia

Počas sezóny sa z neznámych nováčikov vyprofilovali kvalitní hráči, na ktorých sa dá stavať. Ďakujem tým, ktorí vytrvali, aj keď to chcelo slušnú dávku trpezlivosti a sebazaprenia. Ďakujeme fanúšikom, že vydržali aj keď často sledovali boj Dávida s Goliášom a progres stagnoval. Zahrať si 1.ligu bol cieľ minulej sezóny a ten sa splnil, mladí hráči získali veľmi veľa skúseností, ktoré v 2.lige výborne zúročia. Ak to posunulo mladých vpred, tak to stálo za to. Napokon historicky 1. účasť v druhej najvyššej lige nám nikto nezoberie.

Mládež

Aktuálne máme viac ako pol roka na štart novej sezóny, a preto sa začal od februára venovať dorastencom Michal Srnec (kondičný tréner). V marci absolvuje trénerské školenie so špecializáciou na florbal a tak v Piešťanoch bude prvý licencovaný florbalový tréner. Kvalitu našej mládeže zároveň posilnia v nasledujúcich rokoch formujúce sa športové triedy, ktoré budú v oblasti florbalu zastrešené práve spomínaným trénerom.

0