Sezóna 2017/18 začína

Sezóna 2017/18 začína

V poradí piaty florbalový ročník v Piešťanoch. Čaká nás revolučný rok, nakoľko sme spravili množstvo zmien k tomu, aby sa florbal stal v Piešťanoch skutočne kvalitným športom. S radosťou môžeme oznámiť, že sme naplnili štyri mládežnícke kategórie, z toho tri herné a jednu predprípravku. Poďme sa pozrieť bližšie na jednotlivé zmeny a na to čo sa nám spoločne podarilo.

TRÉNER
Dlhoročnou snahou klubu bolo angažovať trénera, ktorý už má skúsenosti, má záujem venovať sa deťom a zdieľal by s nami rovnakú filozofiu – mládež je najvyššia priorita. Stal sa ním Michal Srnec, ktorý presne zapadol do našej tímovej skladačky. Okrem iného sa môže aktuálne pýšiť florbalovým trénerským kurzom úspešne absolvovaným vďaka Slov. florbalovému zväzu. Avšak nič nefunguje dobre, bez kvalitnej podpory. A tak spolu s ním trénerský kurz absolvovali aj štatutári klubu. Aktuálne tak v Piešťanoch máme štyroch oficiálnych florbalových trénerov licencie „D“ a všetci pôsobia v FBC Páv Piešťany. Ak pôjde všetko ako má, budú sezónu by sme mohli angažovať ešte jedného trénera.

PREDPRÍPRAVKA
Deti od troch rokov sú systematicky vychovávané k všeobecnému športu – radosti z pohybu, súťaženia, tímovej spolupráce, flexibility, sebadôvery, atď. „Tento rok sme sa začali venovať práci s našimi najmenšími Pávmi. Som veľmi rád, že je veľký záujem a deti nezanevreli na šport a chcú sa priučiť niečomu novému. Naše tréningy sú zamerané hlavne na všeobecnu pohybovú prípravu a základy florbalu. Deti majú všetko hravou formou, čo znamená, že do každého cvičenia majú zahrnuté nejaké súťaže a hry,“ poznamenal tréner Michal Srnec.

MLADŠÍ ŽIACI
V kategórií mladší žiaci nás teší hlavne fakt, že vzniklo úplne nové zoskupenie hráčov, pričom výnimku tvoria 3 hráči, ktorí už majú ligové skúsenosti z predchádzajúcich ročníkov. Sú zaradení do ligovej súťaže na rok 2017/18 a veríme, že sa na svoje prvé skúsenosti so zápasmi veľmi tešia. Prvýkrát sa stretnú s radosťou z gólu, gólov svojich kamarátov-spoluhráčov, z asistencií, prvých bodov, výhrami, ale i prehrami. Spoločne sa však naučíme zvládať všetky emócie tak, aby z nich boli vyspelé osobnosti.

STARŠÍ ŽIACI + DORASTENCI
Zlúčenie týchto dvoch kategórii bolo nutnosťou z niekoľkých dôvodov. V starších žiakoch absentujú brankári, dorast má dvoch a muži troch. Obe kategórie nemajú nacvičený žiadny herný systém a mladší majú často zlozvyky, ktoré musíme odstraňovať. Využívame okrem Diplomat Arény aj možnosť posilňovne (mladí cvičia s vlastnou váhou). Na každý zápas cestuje maximálne 20 hráčov už s brankármi a chlapci sa tak budú musieť snažiť prebojovať do zostavy. (do tejto kategórie neprijímame ďalších hráčov)

MUŽI
Filozofia je zameraná na mládež. Množstvo zmien, ktoré sú pre klub revolučné, vyžadujú aj značnú časovú a kapacitnú náročnosť. Mužský tím sa tento ligový ročník 2017/18 súťaže nezúčastní. Muži sa však prirodzene obnovia ďalšiu sezónu, kde aktuálni dorastenci budú doplnení o mužov, ktorí zostali trénovať, pomáhať a asistovať na tréningoch.

0