Aktuality

Kusenda odchádza do Topoľčian!

Na ročné hosťovanie odchádza z klubu FBC Páv Piešťany Ondrej Kusenda (r.99). Dorast priviedol v sezóne 2015/16 ako kapitán na bronzovú priečku. Zároveň sa v mužskej kategórií vyprofiloval na veľmi kvalitného centra, čo potvrdzuje aj niekoľko nominácií do juniorskej reprezentácie Slovenska. Dôvody prečo sa rozhodol naberať skúsenosti v prvoligovom Topoľčanskom klube si môžete prečítať v nasledujúcom rozhovore.

Snímek_5

1. Odchádzaš na ročné hosťovanie do FbO Žochár Topoľčany, prečo práve tento klub?

Klub ma oslovil po turnaji dorasteneckých výberov jednotlivých krajov v Turanoch. Bol som potešený keďže Topoľčany budú hrať v nasledujúcom roku juniorskú extraligu, ktorú by som nemal možnosť hrať v Piešťanoch.

2. Aké sú tvoje očakávania v novom pôsobisku?

Očakávam, že naberiem nové skúsenosti v Juniorskej extralige. Zároveň budem mať možnosť zmerať si sily so svojimi rovesníkmi z celého Slovenska.

3. V uplynulej sezóne si priviedol dorast k zisku bronzu na pozícií kapitána a tým si aj zavŕšil dorasteneckú kariéru. Čo ďalej?

Je mi ľúto, že v Piešťanoch nemám možnosť hrať juniorku, nakoľko nemáme dostatočný počet hráčov v tejto vekovej kategórii. Aj preto som rád, že som dostal ponuku z Topoľčian.
4. Aké máš ambície v juniorke?
Začínam hrať v novom klube, ktorého ciele zatiaľ nepoznám. Svojimi výkonmi chcem pomôcť k čo najlepším výsledkom. Budem rád ak sa mi bude dariť aj v individuálnych štatistikách.
5. Aké ciele si si stanovil?
Dúfam, že svojimi výkonmi presvedčím trénerov, aby som dostal možnosť nastúpiť aj v zápasoch 1.ligy mužov.
6. Čo hovoríš na fakt, že v 1.lige by si nastupoval proti Pávom?
Bude to pre mňa nová skúsenosť. Zároveň to beriem ako výzvu podať čo najlepší výkon proti svojim bývalým spoluhráčom.
7. Čo by si zaželal FBC Páv do 1.ligy?
Pávom by som zaželal čo najlepšie umiestnenie a dúfam, že sa im podarí postúpiť do play-off.
Hráčsky profil talentovaného 16-ročného Ondreja Kusendu si môžete pozrieť tu.
Ondrejovi ďakujeme za rozhovor a želáme mu veľa úspechov!

Zanechať odpoveď