Aktuality

Na kávičke s Máriom

Rozhovor s novou piešťanskou posilou Máriom Ďurnekom z extraligovému klubu Grasshoppers Žilina.

image

Mário Ďurnek vľavo

Mohol by si predstaviť našim fanúšikom tvoju hráčku kariéru?

Začal som ako 6 ročný v klube Juventa Žilina, kde som prešiel všetkými kategóriami od prípravky až po dorast. Následne som prestúpil do Grasshoppers Žilina, kde som odohral dokonca jednu sezónu až za tri kategórie naraz – starší žiaci, dorast, juniori.

A čo tvoje úspechy?

Dve sezóny po sebe sa nám s Grasshoppersom podarilo vyhrať zlato v Juniorskej extralige. Následne som si dal v maturitnom ročníku pauzu na jednu sezónu kvôli školským povinnostiam.

Aktuálne nastupuješ na vysokú školu v Piešťanoch odbor fyzioterapia a pripravuješ sa s Pávmi na novú sezónu v 1.lige. Ako sa ti páči v klube a celkovo v Piešťanoch?

Podmienky sú výborné, rovnako ako kolektív. Diplomat Aréna je kvalitná reprezentatívna hala a už sa veľmi teším na zápasy pred domácim publikom. Urobím maximum, aby ma fanúšikovia prijali a aby sme s Pávmi hrali atraktívnu rýchlu hru a s čo najvyšším počtom výhier. Piešťany ako mesto ešte len spoznávam, ale páči sa mi tu kľudné prostredie, príroda a možnosť športovania vo svojom voľnom čase.

Prvýkrát 1.liga v Piešťanoch, čo to pre teba znamená?

Súperi sú zaujímaví a zároveň nevyspytateľní. Veľa extraligových hráčov prešlo tento rok do 1.ligy a tak zápasy budú rozhodovať maličkosti.

Je niečo na čo sa obzvášť tešíš?

Veľmi sa teším na domáce fanúšikovské prostredie, keďže chodí veľa ľudí povzbudzovať a verím, že si nájdu cestu aj do Diplomat Arény na 1.ligu. Je to pre mňa veľká výzva!

Mário Ďurnek

Rok narodenia: 1996 – 20 rokov

Post: Obranca

Číslo dresu: 12

Zanechať odpoveď